Bilim ve Teknoloji

Yapay Zekalı Temelli Katı Atık Projesi İle Finale Kaldılar Yapay Zekalı Temelli Katı Atık Projesi İle Finale Kaldılar
Yapay Zeka İle Ünlü Tabloların İçerisinde Gezinmek Mümkün Olacak Yapay Zeka İle Ünlü Tabloların İçerisinde Gezinmek Mümkün Olacak
5G'de En Büyük Sorun Kapsama Alanı Olacak 5G'de En Büyük Sorun Kapsama Alanı Olacak
Dışı Akvaryum İçi Katı Atık Ayrıştırma Makinesi Vatoz Dışı Akvaryum İçi Katı Atık Ayrıştırma Makinesi Vatoz
TUBİTAK ve KOSGEB'den Destek Alarak Sanal Gerçeklik Yazılımı Yaptı TUBİTAK ve KOSGEB'den Destek Alarak Sanal Gerçeklik Yazılımı Yaptı
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Yapay Zekalı Temelli Katı Atık Projesi İle Finale Kaldılar

Elazığ'da 2 üniversite öğrencisi, sıfır atık projesine destek vermek amacıyla yapıp adına Vatoz dedikleri 'Yapay Zeka Temelli Katı Atık Ayrıştırma' projesi ile yarı finalde birinci olarak, Teknofest'de finalde yarışmaya hak kazandı.

Yapay Zeka İle Ünlü Tabloların İçerisinde Gezinmek Mümkün Olacak

Ressamlar, var olan tablolarını farklı bir açıdan resmetseydi nasıl olurdu? Bu sorunun cevabını merak eden ve bir mühendislik projesi yapmaya başlayan Samet Ronaer (25) Van Gogh'un tablosunu 3 boyutlu hale getirdi.

5G'de En Büyük Sorun Kapsama Alanı Olacak

Teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişiyor.

Dışı Akvaryum İçi Katı Atık Ayrıştırma Makinesi Vatoz

Elazığ'da 2 üniversite öğrencisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Sıfır Atık Projesine destek vermek için dışı akvaryum görünümlü yapay zekalı katı atık ayrıştırma makinesi yaptı.

TUBİTAK ve KOSGEB'den Destek Alarak Sanal Gerçeklik Yazılımı Yaptı

Elazığ'da TUBİTAK ve KOSGEB'den destek alarak şirket kuran üniversite öğrencisi, mimari ve sağlık alanında kullanılmak üzere sanal gerçeklik yazılımı geliştirdi.

Toplam 5 haber.