Ekonomi

Elazığ'ın 'Bermaz Ovası'nda kuru fasulye hasadı Elazığ'ın 'Bermaz Ovası'nda kuru fasulye hasadı
Elazığ'da çiftçiler şeker pancarı mesaisinde Elazığ'da çiftçiler şeker pancarı mesaisinde
Elazığ Şeker Fabrikası pancar alım kampanyasını başlattı Elazığ Şeker Fabrikası pancar alım kampanyasını başlattı
Nohudun meşe ateşinde başlayan yolculuğu Nohudun meşe ateşinde başlayan yolculuğu
Devlet desteğiyle bin dönüme ektiği bademde hasada başladı Devlet desteğiyle bin dönüme ektiği bademde hasada başladı
Elazığ'ın üzümde markası 'Hoşköy'de bağ bozumu heyecanı Elazığ'ın üzümde markası 'Hoşköy'de bağ bozumu heyecanı
Elazığ TSO Başkanı Arslan,'Kısa çalışma ödeneği, iş dünyası için çok önemli bir destek' Elazığ TSO Başkanı Arslan,'Kısa çalışma ödeneği, iş dünyası için çok önemli bir destek'
Devlet desteğiyle 45 dekara badem ekti, ilk hasada başladı Devlet desteğiyle 45 dekara badem ekti, ilk hasada başladı
Mevsimlik işçilerin güneşin altında  zorlu mesaisi Mevsimlik işçilerin güneşin altında zorlu mesaisi
Elazığ'da ikinci el eşyacı ve spotçular, öğrencileri bekliyor Elazığ'da ikinci el eşyacı ve spotçular, öğrencileri bekliyor
Altında yeni rekor bekleniyor, 600 TL'yi görebilir Altında yeni rekor bekleniyor, 600 TL'yi görebilir
Teç- Sen'den Kamu Çalışanlarının 10 Yıllık  Fayda-Zarar Analizi! Teç- Sen'den Kamu Çalışanlarının 10 Yıllık Fayda-Zarar Analizi!
Elazığ'ın domatesi kurutulup dünyaya gönderiliyor Elazığ'ın domatesi kurutulup dünyaya gönderiliyor
Doğal antioksidan 'Koruk Suyu' Doğal antioksidan 'Koruk Suyu'
Elazığ'da 'Koruktan Gelen Şifa' projesi Elazığ'da 'Koruktan Gelen Şifa' projesi
Yılda 110 bin ton bal üretiyoruz, 80 binini tüketiyoruz Yılda 110 bin ton bal üretiyoruz, 80 binini tüketiyoruz
Elazığ'da 141 milyon lira yatırım bedelli 96 proje kabul edildi Elazığ'da 141 milyon lira yatırım bedelli 96 proje kabul edildi
Elazığ'da erkenci siyah üzümde hasat zamanı Elazığ'da erkenci siyah üzümde hasat zamanı
Elazığ'da Samyeli bal rekoltesini düşürdü Elazığ'da Samyeli bal rekoltesini düşürdü
İlk defa üretimi yapılan 420 bin adet siraz balığı, Hazar Gölü'ne bırakıldı İlk defa üretimi yapılan 420 bin adet siraz balığı, Hazar Gölü'ne bırakıldı
Ekonomi Haberleri

Elazığ'ın 'Bermaz Ovası'nda kuru fasulye hasadı

Elazığ'ın 'Bermaz Ovası'nda 2 bin 560 dekar alanda üretimi yapılan fasulye hasadı başlarken, yaklaşık 640 ton ürün elde edilmesinin beklendiği bununda bölgeye ciddi bir ekonomik getir getirdiği kaydedildi.

Elazığ'da çiftçiler şeker pancarı mesaisinde

Elazığ Şeker Fabrikası'nda 82 köyden bin 356 çiftçinin ürettiği şeker pancarının alım kampanyasının startının verilmesiyle birlikte, tarlalarda yoğun hasat mesaisi başladı. Pancar hasadına başlayan çiftçiler, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyor.

Elazığ Şeker Fabrikası pancar alım kampanyasını başlattı

Elazığ Şeker Fabrikası'nda 3 ilde üretilen şeker pancarın alım kampanyası başlatılırken, bu yıl 28 bin ton kristal şeker üretiminin gerçekleşmesinin beklendiği bildirildi.

Nohudun meşe ateşinde başlayan yolculuğu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde nohudun meşe ateşinde yöreye has kumla kavrulmasıyla üretilen Coğrafi Tescilli leblebinin yapımı başladı. Ağın leblebisini bir dönem tüketecekleri kadar üreten aileler, talep artınca geçim kaynağı olarak üretip kilogramını 25 TL'den satmaya başladı.

Devlet desteğiyle bin dönüme ektiği bademde hasada başladı

Elazığ'ın Ağın ilçesinde devletten fidan ve kredi desteği alarak bin dönüm alana binlerce kök badem eken üretici Alattin Yazıcı, hasada başladı. Geçen yıl 136 ton, bu yıl ise biraz daha fazla ürün almayı hedefleyen Yazıcı'nın, 2 yıl sonra yılda ortalama 200 ton civarında badem hasadı yapmasının planlandığı aktarıldı.

Elazığ'ın üzümde markası 'Hoşköy'de bağ bozumu heyecanı

Türkiye'nin en güzel üzümlerinin yetiştirilmesiyle marka haline gelen Elazığ'ın Hoşköy köyünde bağ bozumu başladı. Sofralık Köhnü üzümünü toplamaya başlayan yetiştiriciler, bu yıl talebin ekonomik açıdan iyi olduğunu aktardı.

Elazığ TSO Başkanı Arslan,'Kısa çalışma ödeneği, iş dünyası için çok önemli bir destek'

Kısa çalışma ödeneğinin 2 ay daha uzatılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, sürenin uzatılmasının iş dünyası için önemli bir destek olduğunu söyledi.

Devlet desteğiyle 45 dekara badem ekti, ilk hasada başladı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde 4 yıl önce devletten fidan desteği alarak 45 dekar alana bin 900 kök badem eken üretici, ilk hasadını yaptı.

Mevsimlik işçilerin güneşin altında zorlu mesaisi

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da kadın tarım işçileri, sabahı ilk ışıklarıyla birlikte başladıkları mesaisine, güneşin altında devam ederek hem kendi hemde ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Elazığ'da ikinci el eşyacı ve spotçular, öğrencileri bekliyor

Fırat Üniversitesini 7 bin 164 öğrencinin tercih etmesiyle, Elazığ'da ikinci el ve spot eşya satan esnaflar, ev bulmada sıkıntı olmasına rağmen az da olsa iş yapmak için öğrencileri beklemeye başladı.

Altında yeni rekor bekleniyor, 600 TL'yi görebilir

Altının gördüğü rakamları mutlaka geçtiğini anımsatan Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmacı, 'Yani 515'li rakamları gördük, o rakamların üstüne kesinlikle çıkacak. Görüntü gösteriyor ki altın fiyatlarının eski seviyeleri geçeceğini hatta ve hatta 600'lü rakamlar söylenmeye başlandı' dedi.

Teç- Sen'den Kamu Çalışanlarının 10 Yıllık Fayda-Zarar Analizi!

Teç Sen Elazığ Şubesi yaptığı yazılı açıklama ile Yetkili Sendikaların ve Konfederasyonların 10 Yıllık Kamu Çalışanlarına Fayda/Zarar Analizi paylaştı.

Elazığ'ın domatesi kurutulup dünyaya gönderiliyor

Elazığ'da üretilen kadın işçilerin desteğiyle toplanıp kurutulan 700 ton domates, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Rusya ve ABD'ye gönderilerek ülkeye ekonomik girdi sağlıyor.

Doğal antioksidan 'Koruk Suyu'

Türkiye'de ilk defa profesyonel olarak Elazığlı kadınlar tarafından üzümün olgunlaşmamış halinden üretilen koruk suyu, antioksidan özelliğiyle vücuttaki immün (bağışıklık) sistemini güçlendirdiği için korona virüsün doğal ilacı olarak büyük talep görmeye başladı.

Elazığ'da 'Koruktan Gelen Şifa' projesi

Elazığ'da geçen sene hayata geçirilen Koruktan Gelen Şifa' projesi kapsamında kadın çiftçiler elde ettikleri ürünlerini sergiledi.

Yılda 110 bin ton bal üretiyoruz, 80 binini tüketiyoruz

Türkiye'de yıllık 110 bin ton bal üretildiğine dikkat çeken Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, Bunun 80 bin tonu tüketiliyor. Kalan 30 bin balı satmamız lazım. Sadece çam balı satarak bu iş olmaz. Pazarı dengeleyebilmek için ürettiğinizin tükettiğinizden üstünü satmanız lazım. Bunun için yurt dışına balı satmak durumundayızdedi.

Elazığ'da 141 milyon lira yatırım bedelli 96 proje kabul edildi

Elazığ'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 83,5 milyonu hibe olmak üzere toplam 141 milyon lira yatırım bedelli 96 projenin kabul edildiği bildirildi.

Elazığ'da erkenci siyah üzümde hasat zamanı

Türkiye'nin üzüm konusunda sayılı illeri arısında yer alan ve coğrafi işaretli ürünleri bulunan Elazığ'da, son yıllarda denenen İlkeren ve Prima cinsi erkenci üzüm hasadına başlandı.

Elazığ'da Samyeli bal rekoltesini düşürdü

Elazığ'da bu sene etkili olan ve Güneyden esen sıcak hava olarak bilinen Samyeli, bal rekoltesini etkiledi. Geçen seneye göre rekoltede yüzde 30 ile 50 arasında düşüş yaşandığı bildirildi.

Toplam 285 haber.