Ekonomi

Elazığ'da 654 Üreticiye 3.5 Milyon TL'lik Hibe Desteği Elazığ'da 654 Üreticiye 3.5 Milyon TL'lik Hibe Desteği
Elazığ'da Vaka Sayıların Yükselmesi Esnafı Endişelendiriyor Elazığ'da Vaka Sayıların Yükselmesi Esnafı Endişelendiriyor
Elazığ'da Tatlıcılar Bayram Yoğunluğu Yaşıyor Elazığ'da Tatlıcılar Bayram Yoğunluğu Yaşıyor
Elazığ'da İhracat, Geçen Seneye Göre Yüzde 168,57 Oranında Arttı Elazığ'da İhracat, Geçen Seneye Göre Yüzde 168,57 Oranında Arttı
Elazığ'da 197 KÖYDES Projesi Hayata Geçirilecek Elazığ'da 197 KÖYDES Projesi Hayata Geçirilecek
TOKİ'nin Elazığ'da 136 Arsası Yarın Satışa Çkıyor TOKİ'nin Elazığ'da 136 Arsası Yarın Satışa Çkıyor
TOKİ, Elazığ'da 136 Arsayı Satışa Çıkardı TOKİ, Elazığ'da 136 Arsayı Satışa Çıkardı
Elazığ'da Kuraklık Buğdayı ve Samanıda Vurdu Elazığ'da Kuraklık Buğdayı ve Samanıda Vurdu
Elazığ 5 Ayda Bakın Ne Kadar İhracat Yapıldı Elazığ 5 Ayda Bakın Ne Kadar İhracat Yapıldı
Elazığ'da Kız Kardeşim Projesi Başladı Elazığ'da Kız Kardeşim Projesi Başladı
Ekonomi Haberleri

Elazığ'da 654 Üreticiye 3.5 Milyon TL'lik Hibe Desteği

2021 yılı Bitkisel Üretim ve Hayvancılık Altyapısını Geliştirme projeleri kapsamında Elazığ'da kabul edilen 10 projenin imza töreni gerçekleştirildi. Projeler dahilinde 654 üreticiye 3.5 milyon TL'lik hibe desteği verileceği kaydedildi.

Elazığ'da Vaka Sayıların Yükselmesi Esnafı Endişelendiriyor

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, son günlerde COVİD 19 vaka sayılarında ciddi yükselişlerin olması esnafı endişelendirdiğini ifade ederek esnafların yeni bir kısıtlamayı kaldıramayacağını söyledi.

TOKİ Konutları Elazığ'da Daire Fiyatlarını Düşürmedi

El-Aziz Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz, Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneğini (ELİYGAD) ziyaret etti.

Elazığ'da Kurbanlık Satışları Arefe Gününde Yoğunluk Oluşturdu

Elazığ'da hayvan pazarına sabahın ilk ışıklarıyla gelen hayvan üreticileri öğle saatlerine kadar getirdikleri kurbanlıkları satmaya çalışıyor.

Elazığ'da Tatlıcılar Bayram Yoğunluğu Yaşıyor

Elazığ'da Kurban Bayramı öncesi tatlı imalathanelerinde yoğunluk arttı.

Elazığ'da İhracat, Geçen Seneye Göre Yüzde 168,57 Oranında Arttı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde 61 milyon 543 bin dolar ihracat yapıldığını belirterek, 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde 165 milyon 285 bin dolar ihracat yapıldığını görüyoruz.

Tescilli Keban Biberinin Lezzeti Ülke Sınırlarını Aştı

Elazığ'da meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra bölgede endemik olarak yetişen, tescilli 'Keban biberi' işine giren 30 yaşındaki Kadir Celayir, verimi yüzde 60'lara kadar çıkararak ürünlerini yurt dışına göndermeye başladı.

Başkan Adayı Macit, Esnafımızda Bayram Yapsın

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Vatandaşların Kurban Bayramı alış verişini yerel esnaftan yapmasını isteyerek ulusal marketlerin esnafları çok mağdur ettiğini ifade etti.

Elazığ'da 11 Bin 870 Dekar Tarım Alanı Su İle Buluşacak

Elazığ'da yapımı biten Sarıcan Göletinin, sulama şebekesi çalışmalarının tamamlanması ile 11 bin 870 dekar tarım arazisi su ile buluşacak.

Hoş Köyünde Erkenci Üzüm Hasadı Başladı

Türkiye'nin üzüm konusunda sayılı illeri arısında yer alan ve coğrafi işaretli ürünleri bulunan Elazığ'da, yaşanan kuraklığa rağmen son yıllarda denenen İlkeren ve Prima cinsi erkenci üzüm hasadına başlandı.

Elazığ'da 197 KÖYDES Projesi Hayata Geçirilecek

Vali Erkaya Yırık, Elazığ'da 33'ü merkez olmak üzere 197 KÖYDES Projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

TOKİ'nin Elazığ'da 136 Arsası Yarın Satışa Çkıyor

Elazığ Haber : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu. Satışın yarın açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.

TOKİ, Elazığ'da 136 Arsayı Satışa Çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu.

Elazığ'da Kuraklık Buğdayı ve Samanıda Vurdu

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini etkileyen kuraklık, Elazığ'da arpa gibi hasadı başlayan buğdayı da vurdu.

Elazığ 5 Ayda Bakın Ne Kadar İhracat Yapıldı

Elazığ ihracatta son 5 ayda 146 milyon 282 bin dolar ihracatla Doğu Anadolu ve TRB illeri içerisinde ilk sırada yer aldı.

Elazığ'da Kız Kardeşim Projesi Başladı

Ülke genelinde ilk aşamada 10 ilde uygulamasına karar verilen 4'üncü il olarak Elazığ'da eğitimlerine başlanan Kız Kardeşim Projesi kapsamında bilgi veren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, kadınların ürettikleri ürünlerin sadece Türkiye pazarında değil, dünya pazarında da yer alacağını söyledi.

Elazığ'da Topraksız Tarım İle Yılın 10 Ayı Boyunca Domates Yetiştiriliyor

Elazığ'da 30 dönümlük alanda kurulan topraksız serada yılın 10 ayında 900 ton salkım domates üretimi yapılması hem kadınları iş kapısı oldu, hem de Elazığ başta olmak üzere komşu illerin ihtiyacını karşılamaya başladı.

Avrupa'nın Somonu Elazığ'dan Gidiyor

Türkiye'de Alabalık üretiminde ilk sırada yer alan Elazığ'ın Keban ilçesinde modern tesislerde üretilen Türk Somonları Avrupa ve Rusya'dan sonra Japonya, Amerika ile Kanada'ya da ihracat edilerek hem şehrin hem ülkenin ekonomisine katkı sağlıyor.

Salih Satıcı Elazığ Esnaf Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Salih Satıcı, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Karma Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Toplam 374 haber.