Çevre

Prof. Dr. Şengül: 'Kuraklığın iklim değişimi olarak değerlendirilmemesi gerekiyor' Prof. Dr. Şengül: 'Kuraklığın iklim değişimi olarak değerlendirilmemesi gerekiyor'
Elazığ'da yıldırımın düştüğü ağaç ikiye ayrıldı Elazığ'da yıldırımın düştüğü ağaç ikiye ayrıldı
Elazığ'da fırtına ağaçları yerinden söktü Elazığ'da fırtına ağaçları yerinden söktü
Bir dönem herkesin dikkatini çeken gergedan böceği görüntülendi Bir dönem herkesin dikkatini çeken gergedan böceği görüntülendi
Sokağın simgesi 'Beyaz Pamuk ve Leylek Baba' yavrularıyla görüntülendi Sokağın simgesi 'Beyaz Pamuk ve Leylek Baba' yavrularıyla görüntülendi
Yakaladığı yılanı böyle sevip öptü, o anlar kameraya yansıdı Yakaladığı yılanı böyle sevip öptü, o anlar kameraya yansıdı
Elazığ'da 3.8 büyüklüğünde deprem Elazığ'da 3.8 büyüklüğünde deprem
12 yıl önceki kuraklık tekrar baş gösterdi, kuruyan baraj havzasında tarıma başlandı 12 yıl önceki kuraklık tekrar baş gösterdi, kuruyan baraj havzasında tarıma başlandı
Elazığ'da 'Ağacımla büyüyorum, kendi seramda üretiyorum' projesi Elazığ'da 'Ağacımla büyüyorum, kendi seramda üretiyorum' projesi
Havalar ısındı, yılanlar ortaya çıktı Havalar ısındı, yılanlar ortaya çıktı
Meteorolojiden kuvvetli rüzgar uyarısı Meteorolojiden kuvvetli rüzgar uyarısı
Elazığ'ın 300 köyünde, çelik konutlar yükseliyor Elazığ'ın 300 köyünde, çelik konutlar yükseliyor
Yeşile bürünen Sivrice muhteşem doğasıyla cezbediyor Yeşile bürünen Sivrice muhteşem doğasıyla cezbediyor
Başkan Şerifoğulları: 'Tüm ekiplerimizle sahadayız' Başkan Şerifoğulları: 'Tüm ekiplerimizle sahadayız'
Çevre Haberleri

Fırat Üniversitesinde Çevre Farkındalık Etkinliği

Elazığ'da çevre farkındalık etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) akademisyenleri ve öğrenciler kampüs içerisindeki temizlik yaptı, sokak hayvanları için mama bıraktı.

Elazığ'da Buda Oldu, Gazi Caddesinde Yılan Görüldü

Elazığ'ın en işlek caddesinde görülen yılan, kısa süreli paniğe neden oldu. Vatandaşlar tarafından bulunduğu yerden çıkartılan yılan, belediye ekiplerince doğaya salındı.

Elazığ'da 185 Bin 900 Dekar Tarım Arazisi Sulanacak

Elazığ'da 2021 yılı sulama sezonunda toplam 185 bin 900 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirten Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 297 milyon 440 bin TL katkı sağlanmasını hedefliyoruz' dedi.

Arıcak'ta ki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Arıcak ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangınla ilgili açıklama yapan Elazığ Valiliği, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Elazığ'da Jandarma'dan Örnek Davranış

Elazığ'da jandarma ekipleri çevre temizliği yaparak örnek oldu.

Elazığ'da Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenlendi

Elazığ'da '5 Haziran Dünya Çevre Günü' çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Prof. Dr. Şengül: 'Kuraklığın iklim değişimi olarak değerlendirilmemesi gerekiyor'

Fırat Üniversitesi (FÜ) İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Şengün, 'Bu yıl yaşanan kuraklık önceki dönemlerdeki yağışları dikkate aldığımız zaman büyük bir iklim değişimi olarak göz önünde bulundurulmamalıdır. İklim olayı bir bölgede uzun yıllar boyunca meydana gelen atmosfer olaylarının ortalamasıdır. En az 20, 30 yıl geçmesi lazımdır' dedi.

Elazığ'da yıldırımın düştüğü ağaç ikiye ayrıldı

Elazığ'da gök gürültülü sağanak yağış sırasında yıldırım isabet eden ağaç ikiye ayrıldı.

Elazığ'da fırtına ağaçları yerinden söktü

Elazığ'da etkili olan fırtına ağaçları yerinden söktü.

Bir dönem herkesin dikkatini çeken gergedan böceği görüntülendi

Bir dönem 90 bin dolara kadar satıldığı söylenen ancak denildiği gibi çıkmayan koruma altında bulunan bilimsel adı (Oryctes nasicornis) olan gergedan böceği artık hemen hemen her ilde olduğu gibi Elazığ'da da sık sık görüntüleniyor.

Sokağın simgesi 'Beyaz Pamuk ve Leylek Baba' yavrularıyla görüntülendi

Elazığ'da 30 yıldır aynı yere yuva yapan ve yöre sakinleri tarafından Beyaz Pamuk ile Leylek Baba isimleri verilen leylekler sokağın simgesi oldu.

Yakaladığı yılanı böyle sevip öptü, o anlar kameraya yansıdı

Elazığ'da bir kişinin yakaladığı yılanı öpüp, sevmesi dikkat çekti.

Elazığ'da 3.8 büyüklüğünde deprem

Elazığ'da 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

12 yıl önceki kuraklık tekrar baş gösterdi, kuruyan baraj havzasında tarıma başlandı

12 yıl önceki kuraklığın tekrar baş göstermesiyle Türkiye'nin önemli barajlarından Keban Barajı'nın Havzası ile onu besleyen Murat Nehri'nde su yaklaşık 2,5 kilometre çekildi, ortaya çıkan yüzlerce dönüm arazi ise çiftçiler tarafından traktörlerle sürülerek ekilmeye başlandı.

Elazığ'da 'Ağacımla büyüyorum, kendi seramda üretiyorum' projesi

Elazığ'da 'Ağacımla büyüyorum kendi seramda üretiyorum' projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenler, okul bahçesinde bulunan seraya fide ekti.

Havalar ısındı, yılanlar ortaya çıktı

Elazığ'ın kırsal kesimlerinde havaların ısınmasıyla ortaya çıkan yılanlar dikkat çekerken, vatandaşları da tedirgin etti.

Meteorolojiden kuvvetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman için saatte 40 ile 70 kilometre arasında esen kuvvetli rüzgar beklendiğini bildirdi, 3 il için de yağış uyarısı yaptı.

Elazığ'ın 300 köyünde, çelik konutlar yükseliyor

Elazığ'da depremin ardından kent merkezindeki konutların yanı sıra yaklaşık 300 köyde 2 bin 15 çelik konstrüksiyonlu konutların yapımının sürdüğü belirten AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı, yazın hepsinin teslim edilmesinin planlandığını aktardı.

Yeşile bürünen Sivrice muhteşem doğasıyla cezbediyor

Elazığ'da doğal güzelliği ve zengin florasıyla dikkat çeken Sivrice ilçesi, baharla birlikte renk cümbüşüne büründü. Depremde büyük yara alan ve yeniden inşası süren ilçe tam kapanmadan dolayı ziyaretçilerini ağırlayamazken, dönüşüm de sürüyor.

Toplam 448 haber.