Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

Çocukken kömürle çiziyordu, şimdi yaptığı eserleri görenler gözlerine inanamıyor

Elazığ'da yaşayan 46 yaşındaki resim öğretmeni Bahaddin Kala, çocukken kömürle başladığı resim çizme sanatını mesleği haline getirdi. Bahaddin öğretmen, çizdiği realist tarzdaki resimlerle eşsiz eserler ortaya çıkarıyor.

58 Yaşında Tam 45 Yıldır Ayakkabı Boyacılığı Yapıyor

Elazığ'da yaşayan 59 yaşındaki Hasan Kahraman, 45 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak ailesini geçindiriyor.

Elazığ'da ilçe sahaları yenileniyor

Elazığ'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün çalışmalarıyla ilçe sahaları yenileniyor.

Elazığ'da yılın ilk bebeklerine Ömer Asaf ve Esra ismi verildi

Elazığ'da yeni yılın ilk bebekleri Ömer Asaf ve Esra dünyaya gelirken, il protokolü ziyaret ederek altın taktı. Ailelerden biri çocuklarına valinin, diğeri ise valinin kızının ismini verdi.

Elazığ'da vatandaşlar yeni yıla halay çekip çiftetelli oynayarak girdi

Elazığ'da eğlence mekanlarını tercih eden vatandaşlar yeni yıla, çiftetelli ve halaylar eşliğinde girerek doyasıya eğlendi.

Elazığ'da Valilikten vatandaşlara çorba ikramı

Elazığ'da Valilik tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikram edilerek yeni yılları kutlandı.

Yazıkonak Belediye Başkanı Çadırcı, Okul Müdürleri, İmamlar ve Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Elazığ'ın Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, beldede görev yapan okul müdürleri, muhtarlar ve imamlarla istişare toplantısında bir araya geldi.

Elazığ'da TKKD'den İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Giysi ve Kırtasiye Yardımı

Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD), İstanbul Folklor Kurumu tarafından kendilerine gönderilen kışlık giysi ve kırtasiye malzemelerini, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın adının verildiği bulvar açılışına katılan eşinin sözleri duygulandırdı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu aralarında 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da bulunduğu 11 asker şehit düşmüştü. Bugün görev yaptığı kışlaya yakın bir yere adı verilen Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın eşi Ziynet Erbaş'ın, Bu yolları çok iyi biliyordu, hatta Ziynet, bak ben bu yolu buraya verdim, geceleri bile gelip bölgeyi gösteriyordu sözleri katılımcıları hüzünlendirdi.

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış'tan kırışıklık maskesi önerisi

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış, kırışıklık maskesinin yalnızca kırışıklıkları engellemediğini, cildin günlük bakımını da üstlendiğini söyledi.

Yazıkonak Belediyesi, Bölgedeki Öğrencilerin Kitap İhtiyacını Karşılamaya Devam Ediyor

Elazığ'ın Yazıkonak Belde Belediyesi ile Yeşil Yıldız Bağımlılarla Mücadele Derneği tarafından yürütülen kampanya kapsamında bölgedeki okullara kitap desteği sunuluyor.

Evine Yarasa Girenide, Fareden Korkuyorum Diyenide 112 Acil Çağrı Merkezini Aradı

Elazığ'da 10 ay önce hizmete giren yeni nesil 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrılar pes dedirtti. 'Fareden korkuyorum' ve 'Eve yarasa girdi' gibi sıra dışı aramaların geldiği merkezde 668 bin çağrının yüzde 74'ünün asılsız olduğu belirlendi.

Diyarbakır annelerinden Milletvekili Erol'a geçmiş olsun telefonu

Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan aileler, prostat kanseri teşhisi konulan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

O Başarılı Bir Bürokrat, Gündüz Kaymakam, Gece Yazar

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinin kaymakamı Yunus Emre Vural, tüm gününü ilçenin gelişimi için harcarken geceleri ise hayatını ve yaşadıklarını kitaba dönüştürdü.

Ekmeğin İçinden Öyle Bir Şey Çıktı ki , Çok Şaşıracaksınız !

Bakkaldan aldığı ekmeği yemek için böldüğü sırada içinden çıkanı görünce adeta küçük dilini yuttu.

Avcılar elleriyle yakaladığı tavşanı geri doğaya saldı

Elazığ'da elleriyle tavşanı yakalayan avcılar, küçük olduğu için tekrar doğaya saldı.

Ünlü modacı Dalmış'tan erkeklere giyim tarzı önerisi

Ünlü modacı Mehmet Sait Dalmış, erkek giyim tarzının son dönemlerde çeşitlilik kazandığını belirterek spor giyimin ön planda olduğunu söyledi.

Müslüm Gürses binmişti, kentin en eski ve lüks taksisi halen yollarda

Elazığ'da yaşayan taksici Cemal Aytekin, gözü gibi baktığı 1977 model aracıyla yaklaşık 31 yıldır direksiyon sallayarak müşterilerine nostalji yaşatıyor.

Elazığ'da 'Polis Görevde, Halk Güvende' etkinliği

Elazığ'da Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kontrol noktasında görevlerinin başında olan polisler ile bir araya gelerek tatlı ve çiçek ikramında bulundu.

Toplam 683 haber.